Z wizytą w telewizji    
 
Miałam przyjemność gościć wraz z moimi i kolekcjonowanymi pisankami w przedświątecznym programie Express Silesia. Przesympatyczny prowadzący, ciekawa rozmowa... kolejne miłe wspomnienie do pisankowej kolekcji.
 


 XXV Konkurs Grórnośląskie Kroszonki 2014 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu 

Przyznam szczerze, że się nie spodziewałam i bardzo, bardzo się cieszę. W konkursie udział wzięło 64 uczestników. Umiejętności kroszonkarzy niesamowite!! Moje serce zdobyły szczególnie prace wykonane techniką rytowniczą. To prawdziwe arcydzieła !! Wystawa potrwa do 4 maja, w gmachu przy ul. W. Korfantego 34, w Bytomiu. Polecam wszystkim, bo naprawdę warto nacieszyć oko :) 
Równolegle odbywa się w tym samym miejscu wystawa jubileuszowa z okazji 25 lecia konkursu pt. "Ćwierćwiecze zmagań kroszonkarzy". Wystawa prezentuje dokonania kroszonkarzy na przestrzeni ostatnich 25 lat.
 
 
 Wystawa prac grupy Art&Pasja "Wiosenne Pasje 2014"


 
 
 
Scrapbooking - Marcelina Tracz-Hałas
Frywolitka - Anna Herczek
Filcowanie - Jotka Jurzak
Bibułkarstwo - Wiesia Kobiela
Ceramika - Edi Malcer
Szydełkowanie - Zofia Górny
Papierowa wiklina - Wiesia Kobiela
Batikowe pisanki - Agnieszka Waratus Decoupage - Barbara Lach
Sutasz - Marcelina Tracz-Hałas
Biżuteria FIMO - Wiesia Kobiela
Ażurowe pisanki - Agnieszka Waratus


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Tydzień Kultury Beskidzkiej 2013 w Szczyrku 
Wystawa Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego - fotoreportaż 

 
 
 
 Szczyrk - Wystawa Sztuki Ludowej i Rękodzieła 
                Artystycznego

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia wystawy sztuki ludowej i rękodzieła odbywającej się w Miejskim Ośrodku  Kultury i Promocji im. J. Więzika w Szczyrku. 

Na wystawie królują koronki wykonane różnymi technikami. Prezentowane są koronki frywolitkowe, szydełkowe, a także wykonane metodą klockową. Ponadto można podziwiać wyroby z filcu, decoupage, kwiaty z bibuły i krepiny oraz ażurowe pisanki. 
Wystawa czynna jest w godzinach od 11.00-19.00 do 4 sierpnia 2013. Istnieje możliwość zakupu koronek i rozmowy z ich autorkami. POLECAM GORĄCO !! 
 
 
 
 
 


Bielsko - Biała "Piękno na co dzień" 
Wystawa rękodzieła artystycznego - fotoreportaż PressMix

Amerykański prawnik i pisarz brytyjskiego pochodzenia żyjący w latach 1902-1994 Louis Nizer powiedział: "Człowiek pracujący rękoma, to robotnik; człowiek pracujący rękoma i umysłem, to rzemieślnik; a człowiek pracujący rękoma umysłem i sercem, to artysta"... i tak z potrzeby serca powstała w 2011 roku Grupa Art&Pasja - założona przez miłośników, których połączyła wspólna pasja do rękodzieła artystycznego. W bielskim Klube Nauczyciela przy ul. Wzgórze 11/7 w dniach od 14 marca do 10 kwietnia 2013 można oglądać wystawę rękodzieła artystycznego "Piękno na co dzień - Wiosna 2013" - każda z technik którą prezentujmemy jest bardzo pracochłonna i czasochonna, lubimy to co robimy sprawia nam to przyjemność - mówi ...czytaj dalej
 
Autor: M. Jamro
 

 
 
 
Kolorowo u Pani Aliny Markiewicz 
Świątecznie!Ażurki objęły świątecznym ciepłem stronę Magnum Pub i 2BE Club w Bielsku Białej życząc wszystkim Klientom "Wesołych Świąt"! 
 
 
 
Kobieta z pasją...

Szczypta pozytywnego myślenia, duży uśmiech i ogromna pasja - oto przepis na rozmowę pozytywną. Zapraszam do lektury !

Rozmowa z Agnieszką Waratus, Kobietą z pasją do… dziurawienia jajek!

Agnieszko znamy się z korporacji, chociaż od tamtego czasu minęły już całe wieki ;-) to pamiętam Cię jako szalenie pozytywną osobę raczej niepotrafiącą usiedzieć na miejscu, a tu pasja do czegoś tak kruchego i precyzyjnego. Skąd pomysł na pisanki?

Faktycznie do osób potrafiących spokojnie usiedzieć w jednym miejscu nie należę… lecz dzięki tej pracy dowiedziałam się o sobie m.in, że jak coś mnie zaabsorbuje to potrafię trwać prawie w bezruchu aż do ścierpnięcia kończyn :-)
Pomysł na pisanki  to był czysty przypadek, czy może jak kto woli – zrządzenie losu. Przeglądając różne strony internetowe zobaczyłam ażurowe pisanki i od razu zapragnęłam taką mieć. Szalenie intrygowało mnie jak są wykonane. Niestety niewiele informacji na ten temat znajdowało się 
..czytaj dalejPisanka Roku 2013

24 marca 2013 w Domu Kultury w Kozach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w KONKURSIE NA KOZIAŃSKĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ 2013

Jest mi szczególnie miło, ponieważ moja grawerowana gąska zdobyła nagrodę główną i została PISANKĄ ROKU 2013!
  

 
 
 
Wystawa "Piękno na co dzień - WIOSNA 2013"

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia w Bielsku Białej wystawy rękodzieła artystycznego Stowarzyszenia Art & Pasja, na której - m.in. wśród innych cudowności - moje prace :) Wystawa potrwa do 10 kwietnia. POLECAM GORĄCO !! 
 

Konkurs na KOZIAŃSKĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ 2012
 
 
 

 "Ażurowe jajka" Gazeta REGION nr 6, 28 marzec 2012 r.
 
 
 
Trzeba mieć cierpliwość, być wytrzymałym i z pasją podchodzić do pracy, aby powstawały takie cudeńka. W każdym zdaniu i geście widać że Agnieszka Waratus, autorka ażurowych jajek, kocha to co robi.
Ażurowe jajka zrobione z wydmuszek są różne, a różnią się nie tylko wielkością ale strukturą i grubością, a jedno jajo może mieć w różnych miejscach różną grubość. Bardzo pracochłonne zajęcie daje jednak niesamowite efekty, każda z prac jest inna, każde stworzone jajko jest odbiciem pomysłowości autorki, która powiedziała nam że wzory widzi wszędzie. Sklepienia katedry, koronkowe obrusy, wzór na bluzce, kwiaty, wszystko może stać się inspiracją a wielogodzinna, czasem kilkudniowa praca nad jednym egzemplarzem jest dla niej przyjemnością.
Agnieszka Waratus ażurowymi jajkami zajmuje się od pięciu lat, początki, jak sama mówi, były trudne bo do wszystkiego musiała dojść sama, znaleźć właściwy sprzęt, odkryć technikę wykonania i ciągle szukać pomysłów na rozwiązywanie pojawiających problemów. Ale dziś, można powiedzieć że robi to świetnie, a najważniejsze że z pasją. Rodzina bez problemów znosi wszędobylski pyłek, powstający podczas pracy oraz znaczną ilość jajek w domu. Jajka nie są niczym utwardzane a wiercenie w delikatnej skorupce wymaga dużego skupienia, wystarczy moment nieuwagi, lekkie drgnienie ręki i jajko pęka. Zdarza się że pięknie wykonywane jako, pęka tuż pod koniec pracy, to uczy pokory i wytrwałości a jajko trzeba po prostu zacząć robić od nowa. Jajka nie są wykonywane w celach handlowych, chociaż autorka zgadza się na sprzedaż niektórych egzemplarzy i wykonuje również prace na zamówienie. Ażurowe jajka wystawiane są w muzeach, biorą również udział w konkursach. W zeszłym roku Pani Agnieszka otrzymała wyróżnienie na największej wystawie związanej z pisankami, kraszankami i dekoracją jajek, w tym roku również bierze udział w wystawie, wyniki jednak nie są jeszcze znane. Wszystkie prace wystawiane są poza Bielskiem, tutaj jest to ciągle nie dostrzegane piękno ukryte w jajku. Jajka można zobaczyć między innymi w Gliwicach i Bytomiu, a warto bo zdjęcia nie są w stanie oddać uroku ażurowych jajek.
 
K. Jamro
Pokazy kroszankarskie
 
 
W dniu 1.04.2012 r w godz. 11.00-14.00 w Muzeum w Gliwicach odbyły się pokazy zdobienia jajek w związku z projektem Górnośląskie Kroszonki 2012. 
 
Ażurowe pisanki spotkały się z dużym uznaniem ze strony odwiedzających pokazy, a najmłodsi nie wahali się przed podjęciem próby wykonania swoich pierwszych ażurków :)
 
 
    
 Wystawa w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu
 
 
24 marca 2012 r. w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbyła się uroczysta Gala XXIII edycji konkursu Górnośląskie Kroszonki 2012. Wszystkie prace podziwiać można podczas trwającej wystawy w dniach od 24.03 do 22.04.2012 r. W jednej z gablot znajdziecie również moje ażurki.
 
Serdecznie zapraszam!
 II Festiwal Babskie Bielsko
              Akademia Pasji i Ducha
 
W ramach festiwalu we współpracy z Pracownią Kreatywności w dniu 29 maja 2011r. będę miała przyjemność poprowadzić warsztaty Ażurowe dzieła sztuki - Pisanki.
Podczas warsztatu uczestnicy wykonają przy pomocy mini-szlifierki i innych narzędzi ażurową pisankę gęsią. Zaprojektują wzór na wydmuszce, a następnie wytną go przy użyciu odpowiednich frezów i wierteł. Warsztaty przeznaczone dla Pań, które nie boją się wyzwań :)
Serdecznie zapraszam - ilość miejsc ograniczona.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Jaja na występach
 
 
Nie ma co się rozpisywać. Jaja w obiektywie Pracowni Fotograficznej "70mm" z Bielska Białej prezentują się świetnie :)
 
 
 Jaja w Muzeum
 

W dniu 9 kwietna 2011 o godz. 10.30 w Muzeum w Gliwicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom XXII edycji Konkursu Górnośląskie Kroszonki 2011.
Z wielką przyjemnością i nieukrywaną dumą odebrałam nagrodę wyróżnienia w kategorii prac wykonanych technikami nowatorskimi. Tym większa jest moja radość, że był to pierwszy konkurs do którego zgłosiłam swoje prace.


 
 


 

VII Jarmark Rzeczy Ładnych w Chorzowie
  

 
 


 

 
Hostowane na o12.pl
Bielsko Biała 2011 nowoczesnepisanki.pl